x MAXX FIRSATLARI KAÇIRIYORSUN! Sitemizden çıkmadan önce fırsatlara göz atmak ister misiniz? Fırsatları Gör
Hemen Üye Ol Sepette %15 indirim Fırsatını Kaçırma!
Tıkla Üye Ol!
x
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Garanti ve İade Koşulları

 ONLINE SATIŞ İADE SÜRECİ

a)    İade edeceğiniz ürünleri paketleyip DEPOMAX MAĞAZACILIK A.Ş  - 1106909001439 numaralı kolay iade kargo koduyla ARAS KARGO'ya teslim edip;

IHLAMURKUYU ŞUBESİ olarak belirtin.  Şube belirtmediğiniz durumlarda kargonuz e-ticaret depomuza ulaşmayacaktır.

Aras Kargo direkt iade adresimiz: Tepeüstü Mah.  Alemdağ Cd No:243 Kat: 1   34771 Ümraniye/İstanbul

b)      Ürünün orijinal ambalajının hasar görmesini önleyecek şekilde "Sağlam bir mukavva kutunun ya da benzeri ambalaj içine koyarak" tarafımıza gönderecek,
• Usulüne uygun iade tarafımıza ulaştığında, talep İade bölümü tarafından incelenir,
• Gerekirse ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir.
• Tüketici/Müşteri iade talebi, yukarıda belirtilen şartlara ve ilgili yasal mevzuata uygun ise iade işlemi/süreci başlatılır.
İade süresi 3(üç)-7(yedi) gün arasında değişmektedir. İade bölümü tarafından incelenen iade için Müşteri/Tüketici ile irtibat sağlanarak, tercihine göre yeni ürün gönderimi, para iadesi işlemlerinden biri gerçekleştirilir. İş bu iade işlemleri kapsamında belirtilen koşulları sağlamayan iade talepleri kesinlikle kabul edilmeyecek/alınmayacaktır ve Müşteriye/Tüketici’ ye iade edilecektir.

 

MAĞAZA/ŞUBE İADE İŞLEMLERİ 

            Şube İade Süreçleri

 

a)       Mağazalarımızdan alınan ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

b)      Tüketicinin Korunması Hakkında Mevzuat gereği TÜKETİCİ, Mesafeli Satış Sözleşmesi'nden 14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir. 

Ancak DEPOMAXX’ da müşterilerimiz, siparişini teslim aldığı günden itibaren 21(Yirmi Bir) gün süresince iade ve mesafeli satış sözleşmesinde cayma hakkına sahiptir.

c)       İade işlemi için ürünün faturasının (Slip) olması gerekmektedir.

d)      Kalite Güvence departmanımıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün sonrasında maksimum 7 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifinde olmakla birlikte 1-5 gün sürebilmektedir.

e)      Hijyen kapsamını giren külot ve maskeler ürünlerinin hiçbir koşulda iadesi yapılmamaktadır.

f)        Orjinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örneğin orjinal kutu/ambalajı yırtılmış, farklı bir kutu/ambalaj içerisine konulmuş, kutu/ambalaj üzerine kargo etiketi/gönderi ya da sair bilgiler ayrıca yapıştırılmış ve/veya ambalaj/kutu koli bandı ile bantlanmış veya üzerine yazı yazılmış koli/ambalajlı ürünler kabul edilmemektedir), ekonomik değerini/tekrar satılabilme özelliğini kaybetmiş, bir kez dahi olsa kullanılmış, herhangi bir şekilde hasar verilmiş, herhangi bir şekilde Satıcıdan kaynaklanmayan nedenler ile başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan vb. ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

g)      Nakit ödemesi yapılmış olan ve iadesi yapılması istenen ürünün kontrolleri ilgili personeller tarafından gerçekleştirildikten sonra kasadan nakit iadesi yapılabilir.

h)        Şubelerimiz veya online sitemiz üzerinden yapılan kredi kartı ile ödemelerde iade süreçleri bankadan bankaya değişmekle birlikte 10 güne kadar sürebilir. Ödemelerde taksit yapılmış ise taksit sayısınca her ay taksit tutarı kadar bankanız tarafından iadesi kartınıza yansıtılır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.